CINIBA - CINIBA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
previous arrow
next arrow
Slider

czytany piknik miejski25 października (w sobotę) w kawiarence CINiBA odbył się całodniowy „czytany piknik miejski”– z bezpłatną wymianą książek i specjalnie stworzoną dla najmłodszych manufakturą twórczą. Tego dnia książki już przeczytane zmieniły właścicieli – wystarczyło zabrać ze sobą choć jedną na wymianę.

Akcja umożliwiła także poznanie przestrzeni Centrum przez tych, którzy nie mają takiej okazji na co dzień. Impreza była wynikiem wspólnych działań biblioteki, Stowarzyszenia Civitas i Fundacji Hu-Ta (organizatora m.in. Festiwalu Literackiego Miasto w Budowie).

 

 

W  programie:

Bezpłatna wymiana książek, które będzie można także pozostawić w CINiBA. Podarowane książki zostaną przekazane na rzecz Zimowego Kiermaszu Książek, którego kolejna edycja rozpocznie się już wkrótce. Tradycyjnie, w ten sposób czytelnicy CINiBA pomagają przetrwać zimę bezdomnym zwierzętom.

Warsztaty ilustratorskie : W oparciu o teorie picture books, czyli książek w których ilustracje i tekst są równie ważne i pozostają ze sobą w dialogu, dzieci będą tworzyły  wielkoformatowe ilustracje do bajek znanych autorów książek dla dorosłych np.: Joanny Bator, Justyny Bargielskiej, Małgorzaty Rejmer czy Sławomira Shutego. Efektem warsztatów będzie powstanie książek w dużej skali z ilustracjami zaprojektowanymi przez najmłodszych czytelników.

Warsztaty integracyjne. Gry i zabawy, grupowe integrujące całe rodziny, gry planszowe, malowanie buziek i dziecięcych tatuaży.

Wielkie Małych Łapkodzieło – Mole są wśród nas. Warsztaty artystyczne dla dzieci 3-12 lat, w programie: szycie filcowych zabawek moli książkowych, lepienie z mas plastycznych, warsztaty recyklingowe – tworzenie form użytkowych „z niczego i ze wszystkiego”

Warsztaty narracji dla dzieci- W oparciu o techniki dramy  wspólne tworzenie bajkowej historii i jej odgrywanie, praca w przestrzeni wyobraźni pomoże dzieciom oderwać się  od rzeczywistości i przez chwilę poczuć się twórcami. Celem warsztatów jest uwrażliwienie dzieci i nauka empatii.

Dla rodziców i opiekunów – warsztaty „Sztuka szukania w labiryncie Internetu” – uczestnicy warsztatów kształtują umiejętność samodzielnego tworzenia strategii wyszukiwania informacji w oparciu o źródła informacji udostępniane przez CINiBA oraz Internet.

Rodzinne zwiedzanie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej – poznaj nowoczesną, naukową bibliotekę hybrydową Zwiedzanie z przewodnikiem.

Organizatorzy: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka UŚ i UE w Katowicach, Stowarzyszenie Civitas, Fundacja Hu-Ta Hurtownia Twórcza

Program dofinansowany przez Urząd Miasta Katowice

Udostępnij