Baza abstraktów z zakresu historii (wraz z naukami pomocniczymi historii) oraz nauk o literaturze i nauk o języku


Sławomir Górzyński, Jakub Z. Lichański
Uniwersytet Warszawski. Wydział Polonistyki
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
Celem referatu jest omówienie idei bazy abstraktów z zakresu historii [wraz z naukami pomocniczymi historii] oraz nauk o literaturze i nauk o języku, którą opracowaliśmy już ponad rok temu. Cechami tej bazy są:
- ograniczony zakres dziedzinowy [ww nauki, ale z ograniczeniem do poloników sensu stricto],
- opis bibliograficzny zgodny z obowiązującymi normami,
- hasło przedmiotowe,
- numer UKD
- numery ISSN / ISBN
Sam abstrakt jest bardzo zwięzły i podaje wyłącznie najważniejsze informacje, które zawiera utwór, z którego sporządzany jest abstrakt. Utworami, z których sporządzane są abstrakty są zarówno druki zwarte, jak i drugi ciągłe. Artykuł określa także wstępnie wielkość bazy, koszty jej założenia, utrzymania i eksploatacji; także wielkość zespołu niezbędnego do jej utrzymywania oraz minimum sprzętowe. Artykuł zawiera także przykłady abstraktów. Można je także obejrzeć pod adresem internetowym: http://www.dig.com.pl 
Góra
wystawa.jpg

Zapytaj bibliotekarza

Telewizja UŚ

Więc Jestem. Studencki serwis rozwoju