Biblioteka Niemiecka i Medioteka Języka Niemieckiego


 

Adres:

40-007 Katowice, ul. Bankowa 14, p. nr 511 na parterze, telefon 032 359 16 67, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, że w czasie Świąt Wielkanocnych 2018 Biblioteka Niemiecka będzie czynna:

29 marca (Wielki Czwartek) – od 10.00 do 15.00
30 marca – 2 kwietnia– nieczynna
3 kwietnia (wtorek) – od 10.00 do 15.00

Godziny otwarcia :

  • poniedziałek 10.00-15.00
  • wtorek 12.00-18.00
  • środa 10.00-15.00
  • czwartek 12.00-18.00
  • piątek 10.00-15.00

Biblioteka Niemiecka posiada w swoich zbiorach publikacje dotyczące życia kulturalnego, politycznego i gospodarczego Niemiec. Można tu też znaleźć materiały z zakresu niemieckiej literatury, filozofii, historii i geografii.

Oferujemy książki niemieckojęzyczne, leksykony i encyklopedie, czasopisma, filmy na DVD, nagrania muzyczne i książki mówione.

 

Biblioteka on-line Instytutu Goethego w Polsce

Biblioteka on-line Instytutu Goethego w Polsce

Serwis ten umożliwia wypożyczanie na określony czas publikacji elektronicznych w języku niemieckim, takich jak książki, audiobooki oraz prasa (Der Spiegel, Dein Spiegel, DIE ZEIT, Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), Süddeutsche Zeitung, Wirtschaftswoche) w formie cyfrowej. Wystarczy pobrać odpowiednią pozycję z zasobów biblioteki on-line.

 

 

Wystawa niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży pt.: „Na dobry początekWystawa  niemieckojęzycznej literatury dla dzieci i młodzieży pt.: „Na dobry początek”

Narracyjna literatura dziecięca w krajach niemieckojęzycznych przeżywa w ostatnich latach swoisty renesans. Co roku ukazuje się około 8.000 tytułów dla dzieci i młodzieży, z czego 6.000 to książki niemieckojęzycznych autorów. Wystawa książek i plakatów prezentowana w Goethe-Institut przedstawia wybór osiemnastu pozycji z najnowszej literatury dla dzieci i młodzieży, zarówno autorów, którzy doczekali się polskiego przekładu (Wolfgang Herrndorf „Czik” oraz Andreas Steinhöfel „Rico, Oskar i głębocienie”), jak i autorów nieznanych jeszcze polskim czytelnikom.

 

 

Goethe-Institut Polen

Goethe-Institut Polen - Polsko-niemiecki portal zawiera informacje o sztuce i popkulturze, nauce j. niemieckiego i polsko-niemieckich inspiracjach.

 

 

Książki, o których się mówi

Każdego roku w Niemczech ukazuje się ponad 90 000 nowości. Jak orientować się na tak bogatym rynku książki? Co koniecznie warto przeczytać?Książki, o których się mówi

 

 

 

 

 

Ksiazki niemieckojezyczne w polskich przekladachKsiążki niemieckojęzyczne w polskich przekładach

Na niniejszej stronie przedstawiamy Państwu wybór niemieckojęzycznej beletrystyki i poezji, literatury faktu oraz książek dla dzieci i młodzieży, które  ukazały się w języku polskim od 2007 roku.

 

 

Poezja extraPoezja extra

Goethe-Institut, Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Literaturwerkstatt Berlin zapraszają na spotkanie z polską i niemiecką poezją.

 

Ćwicz bezpłatnie swój niemiecki

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Znajomość języka niemieckiego otwiera szerokie możliwości realizacji wielu życiowych planów. Dzięki nauce niemieckiego zdobywa się umiejętności przydatne w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Ciekawe linki

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

 

 


Biblioteka Niemiecka powstała w 1994 r. w wyniku Porozumienia między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach i Instytutem Goethego w Monachium.

Góra
varia 6.jpg

Zapytaj bibliotekarza

Telewizja UŚ

Więc Jestem. Studencki serwis rozwoju