Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Śląskiego

Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Cyfrowej UŚ!

Z wirtualnego księgozbioru można korzystać poprzez stanowiska komputerowe znajdujące się w sieci bibliotek Uniwersytetu Śląskiego.

Dostęp do pełnych tekstów publikacji uzyskujemy po wpisaniu w pojawiającym się oknie dialogowym nazwy użytkownika "user". Wskazówki poniżej.

Biblioteka Cyfrowa w mediach

Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego uruchomiła Uczelnianą bibliotekę wirtualną. Biblioteka Cyfrowa Uniwersytetu Śląskiego udostępnia w wersji zdigitalizowanej najpoczytniejsze publikacje naukowe oraz podręczniki i skrypty, z których najczęściej korzystają naukowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego.

Kolekcję Biblioteki Cyfrowej UŚ stanowią w wyborze zbiory dotychczas gromadzone tylko w postaci drukowanej. Zasób jest systematycznie uzupełniany i aktualizowany. Głównym celem tworzenia elektronicznej książnicy jest zwiększenie dostępności literatury naukowej, gromadzonej przez Bibliotekę UŚ.

Budowanie zasobu i udostępnianie publikacji odbywa się zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Zbiory Biblioteki Cyfrowej UŚ mogą być wykorzystywane wyłącznie do celów edukacyjnych i naukowo-badawczych.

Biblioteka Cyfrowa UŚ jest tworzona przez sieć bibliotek UŚ.

Jak otworzyć publikację w Bibliotece Cyfrowej:

• Po wejściu do Biblioteki wybieramy interesujący nas tytuł i klikamy w ikonę okładki:

Po wejściu do Biblioteki Cyfrowej UŚ wybieramy interesujący nas tytuł i klikamy w ikonę okładki

Następnie wybieramy sposób w jaki system wyświetli nam treść publikacji i klikamy w opcję POKAŻ

W kolejnym oknie wybieramy opcję PRZEGLĄDAJ PUBLIKACJĘ lub klikamy w ikonę tytułu

W pojawiającym się oknie dialogowym wpisujemy nazwę użytkownika "user"

Media o Bibliotece Cyfrowej